Zastosowanie fototapety jako znaczącego elementu dekoracji wnętrza to oprócz zaskakującego efektu wizualnego ma również wymiar praktyczny. W tym serwisie prezentujemy przykłady samoprzylepnych fototapet na drzwi, które nie tylko zmieniają wystrój wnętrza, ale także rozwiązują problem wymiany drzwi na nowe.

Innym sprawdzonym zabiegiem dekoracyjnym jest wykorzystanie fototapet na frontach meblowych. Szczególnie polecamy fototapety na drzwiach przesuwnych dużej szafy ubraniowej typu komandor. Warto pamiętać, że jeśli decydujemy się naklejać wydruki na fronty nowej szafy, nie ma sensu kupować drogich materiałów – w zupełności wystarczą zwykłe białe płyty meblowe jako podłoże pod fototapetę - zobacz

Na koniec klasyczne i najbardziej popularne - fototapety na ścianach, czyli te, które wielu z nas kojarzy z latami PRL-u: „zachód słońca z palmą w tle”. Na szczęście nie jesteśmy już skazani na kilka masowo produkowanych projektów i możemy dostosować tematykę, wielkość, kolor do naszego mieszkania i przede wszystkim do naszych indywidualnych oczekiwań - zobacz

Fototapety można podzielić na dwa rodzaje ze względu na rodzaj powierzchni, na którą są przygotowywane:

I. Fototapety na ścianę (naklejane na klej do tapet) wykonywane są ze specjalnego syntetycznego papieru, wzmocnionego i pokrytego laminatem, dzięki czemu fototapety są odporne na zniszczenie i można zmywać je wodą i lekkimi detergentami.

II. Fototapety samoprzylepne, drukowane na specjalnej folii, również pokryte laminatem, zmywalne wodą i lekkimi detergentami. Ten typ fototapet szczególnie dobrze nadaje się do naklejania na fronty meblowe i drzwi.

Kontakt:
e-mail: pawel@fotowolf.pl
telefon: 0 506 185 445


Fototapety w programie o wnętrzach