pialnia Black&White
http://szybkiemetamorfozy.pl/index.php/realizacje/all

Koncepcja kolorystyczna wnętrza opiera się na graficznym zestawieniu czerni i bieli. Pokój był bardzo długi i nieustawny, do tego skosy na dwóch ścianach, trudno było sensownie zmieścić garderobę i wygodne łóżko.
Zabudowaliśmy skrajne ściany tak, żeby skrócić pokój i nadać mu foremny kształt. W zabudowie z karton-gipsu umieściliśmy zaprojektowane na zamówienie szafy, szuflady, wykorzystując każdy skos. Delikatny styl glamour wprowadza elegancka czarna tapeta z welurowym wzorem, narzuta i połyskujące dodatki. Kaloryfer został pomalowany na czarno (jest w tle tapety).
Na podłodze znalazła się jasna, miękka wykładzina. Na życzenie mieszkańców sypialni w tle dużego welurowego łóżka poprowadziliśmy linię ledowego czerwonego światła – jedyny kolorowy akcent widoczny, gdy zapada zmrok.


Lifting salonu
http://szybkiemetamorfozy.pl/index.php/realizacje/all?start=3

Tym razem metamorfoza wnętrza okazała się bardzo szybka. Naszym zadaniem było postawienie kropki nad „i” dzięki dodatkom i tkaninom. Kiedy jest dobra baza, świetnie zaprojektowanie wnętrze a takie zastaliśmy, praca nad dodatkami to czysta przyjemność.
Spotkaliśmy się tu z nieszablonowym rozwiązaniem kuchennym, długa wyspa i zabudowa w ścianie-szafie – ok. 30 m2 (sic!). Właściciele nietypowego salonu wymarzyli sobie na ogromnej szafie fototapetę. Dobraliśmy motyw architektoniczny wprowadzający perspektywę we wnętrzu. Na wyspie kuchennej - między blatami - umieściliśmy mozaikę, ściany i sufit pomalowaliśmy na jasny i ciepły odcień szarości. Wysokiej jakości tkaniny na oknach uszyte na zamówienie ociepliły wnętrze i zlikwidowały nieznośne echo. Zastosowaliśmy dodatki jako mocne akcenty dekoracyjne w kolorze turkusowym i czerwonym – poduszki, fotel (odrestaurowany) z lat 50, wazony, obraz. Ostatecznego szlifu dodały wydruki na canvasie z fotografiami rodzinnymi ze specjalnej sesji zdjęciowej i duże rośliny w donicach.


Fototapety w programie o wnętrzach